❮❮ Tagasi Kauplemisvõtete juurde

Ravivad tooted

tervistavadSelles kategoorias on sõnamängud eriti levinud. Kuna toote reklaamimine tõestamata väidetega on keelatud, otsivad turundajad pidevalt uusi võimalusi sõnastada oma pakkumine viisil, mis jätaks Sulle mulje kasulikust toimest.

Seaduste järgi on keelatud tõele mittevastavad väited, et kaup või teenus ravib, leevendab või tõkestab haigusi, talitlushäireid või väärarendeid. Levinumad eksitavad väited on „põletikuvastane“, „tervendav“, „raviv“, „leevendav“ või „raviomadustega“. Sageli reklaamitakse selliste sõnadega kosmeetikatooteid, millel aga puuduvad organismi tervendavad toimed, mis on iseloomulikud ravimitele.

Sinu lootus sellisele mõjule võib tähendada loobumist tervislikest tegevustest või tõestatud mõjuga vahenditest, andes reklaamitule vastupidise tulemuse.

Kuidas saad Sina ennast kaitsta?

  • Tõestatud tervendava toote ehk ravimi reklaami juures kohtad alati märkust „Tähelepanu, tegemist on ravimiga” ning pakendist leiad patsiendi infolehe. Kui need puuduvad, ei ole tõenäoliselt tegemist ravimiga.

Kauplejale

Tarbijakaitseseaduse § 123 lg 8 p 17 kohaselt on keelatud kauplemisvõte, mille raames esitatakse tõele mittevastavaid väiteid, et kaup või teenus ravib haigusi, talitlushäireid või väärarendeid. Ravivatele omadustele viitamist peetakse eksitavaks olukorras, mil tootel puudub haigusseisundit leevendav toime ning ametlik määratlus ravimina. Lubatud erandiks on koostisosad, mille nimi võib viidata ravile, nt ravimuda. Inimene võib jääda põhjendamatult lootma ravivatele omadustele ja lükata edasi arsti poole pöördumist.

Jaga kogemusi

„Siin saad teistega oma kogemusi jagada ja neid ebameeldivatest vahejuhtumitest teavitada. Tea, et siin välja toodud juhtumeid ei võta ametid automaatselt menetlusse! Tähelepanu! Kõik siin lehel toodud postitused on selle autori mõtted ning veebikeskkonna haldaja neid ei toimeta. Jätame endale õiguse eemaldada solvavad, rassistlikud, pahatahtlikud ja muudmoodi sobimatud kommentaarid“