❮❮ Tagasi

Libaehitajad ja -asfalteerijad

Mis tüüpi pettusega on tegu?

Kuna tasumine toimub sularahas ja puudub leping või muu tehingut tõendav dokument, on see juriidiliselt eraisikutevaheline vabatahtlik tehing. Kui teiseks osaliseks on firma ja sõlmitud on leping, siis on tegemist tsiviilõigusliku vaidlusega.

Kui sageli esineb ja palju ohvrit kaotavad?

  • Kohalikud petturid rakendavad iga aasta.
  • Asfaldipakkujad liiguvad Eestis pea igal suvel, konkreetsete juhtumite kohta info puudub-
  • Kahju võib olla kehvasti teostatud töö, rahaliselt on teostamata tööde ettemaksud vahemikus.

Kuidas see pettus töötab?

  • Pettur reklaamib ennast levinud väikeehitustööde pakkujana, lubab tööga kohe pärast ettemaksu laekumist alustada, tööd aga ei viida erinevatel ettekäänetel lõpuni või teostatakse ebakvaliteetselt.
  • Värava taha saabuvad välismaalastest ehitustöölised, kellel on lähedasel ehitusobjektil asfalti üle jäänud ja oleks vaja see enne jahtumist paigaldada, pakuvad soodsat hinda.

Kuidas ennast selle eest kaitsta?

  • Veendu, et tegemist on juriidilise isikuga, kes suudab oma tööle ka garantii anda.
  • Kontrolli ettevõtte andmeid äriregistrist, majandustegevuse registrist, guugelda ettevõtte ja sellega seotud isikute nimesid.
  • Arvesta, et saripetturid vahetavad nii firmasid kui oma nime ja võivad kasutada variisikuid – kontrolli, et sinuga suhtlevad isikud oleksid samad, kellel ettevõttes allkirjaõigus on, maksa arved pangaülekandega ja ainult sama ettevõtte kontole, säilita kõik tööga seotud dokumendid, talleta (nt pildista) ehitusprotsessi kulg.

Hoidu “juhuslikult lähedal objektil töötavatest” pakkujast – tegu võib olla petturiga, samuti võib olla tegemist isikuga, kes soovib su koduga tutvust teha ja plaanib vargust.

Jaga kogemusi

„Siin saad teistega oma kogemusi jagada ja neid ebameeldivatest vahejuhtumitest teavitada. Tea, et siin välja toodud juhtumeid ei võta ametid automaatselt menetlusse! Tähelepanu! Kõik siin lehel toodud postitused on selle autori mõtted ning veebikeskkonna haldaja neid ei toimeta. Jätame endale õiguse eemaldada solvavad, rassistlikud, pahatahtlikud ja muudmoodi sobimatud kommentaarid“